8 Aralık 2023
Anasayfa » İfm Endüstri’den UltraVent Yüksek Kapasiteli Hava Atıcı

İfm Endüstri’den UltraVent Yüksek Kapasiteli Hava Atıcı

Isıtma tesisatlarında ilk su dolumu esnasında veya tesisatta su eksilmesi halinde borular ve radyatörlerde hava kalmaktadır. Tesisatta hava kalan bölgelere sıcak su ulaşamayacağı için o bölgeler ısınmaz. Tesisatta kalan bu havanın dışarıya atılması gerekmektedir. Isıtma sistemlerinde açığa çıkan büyük hava kabarcıklarının ve tesisatta sıkışan havanın dışarıya atılmasını sağlayan ürün hava purjörüdür. Bu sayede verimli ve konforlu ısıtma sağlanır.

İFM Endüstri, mekanik tesisatlarda bu kadar önemli olan hava purjörünü Türkiye’de Avrupa standartlarında üretiyor. İFM Endüstri yetkilileri, çözüm ortaklarının projelerinde ULTRAVENT kullanmalarının teknik avantajlarının yanı sıra ithal muadil ürünlere göre fiyat avantajı da sağladığını belirtiyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu da sizlere ve yatırımcılara projelerinizdeki purjör maliyetlerini düşürmek suretiyle tasarruf sağlamaktadır.”

ULTRAVENT YÜKSEK KAPASİTELİ OTOMATİK HAVA PURJÖRÜ NEDİR? NASIL AVANTAJLAR SAĞLAR?

ULTRAVENTin diğer klasik purjörlerden en büyük farkı hava toplama haznesinin büyük olması, içerisindeki özel şamandıra ve ventil mekanizmasıdır. Şamandıra bir yay vasıtasıyla ventile bağlıdır. Bu yay sayesinde şamandıra hava miktarına bağlı olarak yukarı-aşağı hareket eder. Klasik purjörlerde bu şamandıra sabittir.

ULTRAVENT yüksek kapasiteli hava atıcıya gelen hava kabarcıkları yukarı doğru hareket eder, yay şamandırayı aşağı doğru iter ve purjörün ucundaki ventil açılır, böylelikle hava dışarıya atılır.

ULTRAVENT’in diğer purjörlerden farklı olarak hava atış ağzı daha büyüktür. Hava atış ağzı küçük olan purjörlerde, oluşan hava kabarcıkları su kuvvetini yenemediği için dışarıya atılamaz. Klasik purjörlerde sık görülen problem ise hava atış ağzının çabuk tıkanmasıdır. ULTRAVENT hava atıcının özel dizaynı sayesinde su içinde bulunan tortu ve pisliklerin purjörü tıkama ihtimali tamamen engellenmiştir.

ULTRAVENT hava atıcı, yüksek deşarj kapasitesine sahiptir.

ULTRAVENT sağlıklı ve verimli çalışması için, sistemin en üst noktalarına ve dikey pozisyonda monte edilmelidir.

ULTRAVENT bağlantı çapı ½’’ dir. Standart üretim pirinç malzemeden olup, max çalışma sıcaklığı 110 °C ve Max işletme basıncı 10 bardır.

%d